Venkovní solární sprcha
Snad každý z nás miluje plavání a odpočívání v domácím zahradním bazénu. Je sice těžké jej postavit a zprovoznit, ale jakmile to máme hotové, už se můžeme těšit jenom z odpočinku a krásných slunečních dní. Jak jsme si zvykli, k bazénu často potřebujeme spoustu dalšího příslušenství. Dnes si však řekneme o věci, která není tak úplně příslušenstvím, ale je dobré, když ji máte. Sami uvidíte, jaké má přednosti a proč si ji vlastně tak ceníme. Má rozsáhlé možnosti použití a nemusí vám na zahradě stát pouze za jedním účelem https://eshop.techneco.eu/Venkovni-solarni-sprchy-na-zahradu.
Vlastnosti a použití
1) Jak vypadá?
Jedná se o venkovní solární sprchu. Ještě jste o tomto vynálezu neslyšeli? V tom případě je načase si jej trochu více představit. Pod pojmem sprcha si jistě představíte klasickou hadici a hlavici, ze které stříká voda, když spustíte kohoutek. To samé platí v našem případě.
Celá sprcha má jednotvárné tělo, které je připevněné pevně k zemi a k vodovodní přípojce. Měla by stát na rovné ploše a na světlém místě, zejména tam, kde svítí po celý den sluníčko. Ptáte se proč? Protože tělo sprchy se dokáže nahřívat a to až na neuvěřitelných 60°C, takže puštěná voda může být opravdu horká. Také proto zde najdete páčku nebo jakousi rukojeť, kterou si, stejně jako v případě jakéhokoliv jiného běžného produktu, který znáte z domácností a všech koupelen, zvolíte teplejší nebo studenější vodu, podle toho, čím se chcete zrovna osprchovat.
2) Kde se nejčastěji používá?
Dá se použít kdekoliv, kam ji nainstalujete. Existují dokonce přenosné typy, takže je můžete volně umístit kamkoliv. Ovšem nejběžnější použití najdete u bazénů. Zejména před vstupem a po výstupu z chlorované vody bychom se měli očistit. Před vstupem do bazénu to ještě nemá moc lidí zažito, ale je to rozhodně žádoucí, protože pak do bazénu nenosíte tolik nečistot. Běžně je ani nevnímáme, ale i zbytky krémů na naší kůži, tráva z bosých nohou, prach a jakákoliv další špína hodně znečišťuje vodu a proto pak do ní musíme přidávat tolik chemie. Pokud se před vstupem ovlažíte a opláchnete, pak tolik utrácet za chemii do bazénu nebudete. Po výstupu je to samozřejmé. Nemusíte chodit do budovy, abyste se v koupelně osprchovali, ale zvládnete to venku, alespoň ze sebe smyjete přebytečný chlór a můžete se ještě chvíli například slunit, než se půjdete pořádně vydrhnout.